"عباسعلی رضایی" استاد برجسته ادبیات کشور درگذشت

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، گزارش داد: استاد رضایی به دلیل سکته قلبی، عصر دوشنبه در سن 76 سالگی در منزل شخصی حیات را بدرود گفت.
استاد فقید دکتر رضایی، سابقه بیش از چهار دهه تدریس زبان انگلیسی در دانشگاه های تربیت مدرس تهران، تبریز و آزاد اسلامی واحد تبریز را در کارنامه فعالیت های علمی و آموزشی خود داشت.
مدیری گروه زبان انگلیسی انتشارات 'سمت' ، چاپ 25 عنوان کتاب در موضوع های مختلف ادبی و شعری و انتشار ده ها مقاله پژوهشی همراه با 30 سال عضویت درهیات امنای کتابخانه ملی تبریز از دیگر سوابق درخشان علمی و ادبی این استاد بزرگ بود.
همچنین ترجمه مثنوی معنوی به زبان انگلیسی، انتشار کتاب 800 داستان کوتاه و اثر ارزشمند real English از جمله آثار دکتر رضایی است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، دکتر عباسعلی رضایی در سال 1313 شمسی در تبریز به دنیا آمده، تحصیلات ابتدایی را در دبستان خواجه نصیر و تحصیلات متوسطه را دردبیرستان فردوسی این شهر به پایان رسانده و در سال 1334 موفق به اخذ دیپلم طبیعی شد.
وی، مقطع کارشناسی رشته زبان و ادبیات انگلیسی را در سال 1338 از دانشگاه تبریز و مقاطع کارشناسی ارشد و دکترای این رشته را به ترتیب از دانشگاههای ولز و انگلیس اخذ کرد.
وی از سال 1348 به عنوان عضو هیات علمی در گروه زبان و ادبیان انگلیسی دانشکده ادبیات دانشگاه تبریز مشغول فعالیت علمی شد.

/ 1 نظر / 15 بازدید